KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14976372
nr 1497 6372
Thure Wahlström
(1908-1998), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1953, "Ryssberget". Olja på pannå, Bildmått: 26x29 cm, yttermått inklusive ram: 40x43 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 oktober 2022
kl 18:24:50
24/10 18:19:50
Thure Wahlström
Läs mer om Thure Wahlström